who-2985525-1

מה זה מבחן אמירים? ואיך ללמוד למבחן אמירם הנעשה על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. הנה 5 טיפים עיקריים

מבחן אמירים, המנוהל על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, הוא צעד מכריע עבור סטודנטים בישראל המכוונים ללימודים גבוהים. פוסט זה בבלוג נועד לספק הבנה מקיפה של מבחן אמירים, יחד עם אסטרטגיות יעילות להתכונן אליו. אנו מציגים חמישה טיפים מעשיים לשיפור תוכנית הלימודים שלך ולהגדלת הסיכויים שלך להצליח בבחינה החשובה הזו.

הבנת מבחן אמירים: מה זה באמת?

מבחן אמיר"ם, הנערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, הוא כלי הערכה חשוב המשמש בישראל להערכת היכולות והידע האקדמיים של התלמידים. הוא נועד למדוד את בקיאות התלמידים באנגלית. מבחן סטנדרטי זה מספק תובנות חשובות המאפשרים למוסדות לימודים אקדמיים להעריך את רמת הידע של מועמדים וסטודנטים בשפה האנגלית.

מבחן אמיר"ם מקיף מגוון רחב של נושאים ודורש מהתלמידים להפגין את הבנתם בשפה האנגלית לצורך סיווג הרמה בקורסים האקדמיים. הוא מעריך לא רק את הידע שלהם אלא גם את החשיבה הביקורתית, פתרון הבעיות והכישורים האנליטיים שלהם. המבחן מורכב משאלות ברירות רבות, שאלות תשובות קצרות ולעיתים אפילו שאלות חיבור, הדורשות מהתלמידים להציג את יכולותיהם.

למבחן אמירים יש חשיבות משמעותית שכן הוא ממלא תפקיד מכריע בקביעת מסלולי החינוך העתידיים של התלמידים ויכול להשפיע על החלטות לגבי קבלה לאוניברסיטאות, מלגות ואפילו סיכויי קריירה עתידיים. לכן, חשוב שהתלמידים יכירו את פורמט המבחן והשוני בין מבחן אמי"ר למבחן אמיר"ם שנרחיב בהמשך. 

הכנה למבחן אמיר"ם/אמי"ר מצריכה תכנית לימודים מקיפה המכסה את כל הנושאים והנושאים הרלוונטיים. הסטודנטים צריכים להקצות מספיק זמן לכל חלק ולתעדף את לימודיהם על סמך נקודות החוזק והחולשה שלהם בשפה האנגלית. בנוסף, תרגול של עבודות בחינות קודמות ושאלות לדוגמה יכול לשפר מאוד את ההיכרות של התלמידים עם פורמט המבחן ולשפר את רמות הביטחון שלהם.

רוצים לדעת עוד על מבנה המבחן? 
במכללת הייקיו לבגרויות ופסיכומטרי נכין אתכם למבחן אמי"ר / אמיר"ם בצורה הטובה ביותר עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בהדרכות תלמידים למצוינות. 
לחצו כאן למבנח מבחן אמי"רם / אמי"ר

איך ללמוד למבחן אמירים: האם אתה עושה את זה נכון?

הלימוד למבחן אמיר"ם מצריך גישה אסטרטגית על מנת להבטיח הכנה מיטבית. בדיקה פשוטה של ספרי לימוד והערות כיתות עשויה שלא להספיק כדי להצטיין בבחינה מקיפה זו. הנה כמה טיפים חיוניים שיעזרו לך ללמוד ביעילות ולהפיק את המרב מההכנה שלך:

 • 1. הבן את הפורמט:
  הכר את המבנה והדרישות של מבחן אמיר"ם. זה יאפשר לך לכוון את זמן הלימוד שלך ביעילות ולהתמקד בתחומים הנושאים שיש להם משקל רב יותר בנקודות המבחן.
 • 2. זהה את החוזקות והחולשות:
  הקדישו את הזמן להערכת החוזקות והחולשות שלכם בכל נושא. הערכה עצמית זו תעזור לך לתעדף את מאמצי הלימוד שלך ולהקדיש יותר זמן לנושאים הדורשים תשומת לב נוספת.
 • 3. לפתוח יומנים:
  פתחו יומן וקבעו מפגשי לימוד קבועים ועקביים. חלק את הנושאים שלך לתת נושאים הניתנים לניהול והקצה משבצות זמן ספציפיות לכל אחד מהם. זה יעזור לך להישאר מאורגן ולהבטיח שאתה מכסה את כל החומר הדרוש.
 • 4. השתמש בטכניקות לימוד שונות:
  אמצו מגוון טכניקות לימוד כדי לשפר את ההבנה והשמירה על החומר. זה יכול לכלול יצירת כרטיסיות, סיכום הערות, לימוד מושגים לאחרים, או שימוש במכשירי זיכרון כדי לזכור מידע מפתח.
 • 5. תרגול , תרגול תרגול! :
  תרגול יכין אתכם בצורה הטובה ביותר, וזה נכון גם לגבי מבחן אמירם. השתמש בעבודות קודמות ובשאלות לדוגמה כדי להכיר את פורמט המבחן וסוגי השאלות שעלולות להישאל. זה לא רק יבנה את הביטחון שלך אלא גם יעזור לך לזהות את הפערים בידע שלך שיש לטפל בהם.

 

החשיבות של תרגול מבחנים כהכנה למבחן אמירים

למבחנים דומים יש תפקיד מכריע בהכנה למבחן אמירם. הם מספקים הזדמנות טובה להכין את עצמך ולהעריך את המוכנות שלך. מבחני עבר נועדו לתת לך הצצה למבנה המבחן ולכן חשוב להכין את עממך מבוע מעוד ולעשות את המבחן לפי הזמנים המוקצים עבור כל פרק זוהי הזדמנות לחוות את הלחץ ומגבלות הזמן שתתמודד איתם ביום המבחן.

על ידי ביצוע מבחנים מדומים, אתה יכול לזהות אזורים שבהם אתה צריך שיפור ולאמוד את הביצועים הכוללים שלך. מבחנים אלו עוזרים לך להכיר את סוגי השאלות שעלולות להישאל ואת רמת המורכבות הכרוכה בכך. הם גם מאפשרים לך לתרגל מיומנויות ניהול זמן ולפתח אסטרטגיות יעילות למענה על שאלות במסגרת הזמן הנתונה.

גם מבחינה נפשית תהיה מוכן יותר למבחן לאחר שתדע בדיוק איך הוא בנוי ואיך ניהול הזמן שלך יעיל בעת המבחן האמיתי.

ניהול זמן וניצול משאבים

ניהול זמן יעיל הוא מכריע בלימודים למבחן אמי"ר. עם כמות מוגבלת של זמן פנוי, חיוני לתעדף ולהקצות את זמן הלימוד בחוכמה. אסוף את חומרי הלימוד הרלוונטיים כגון ספרי לימוד, מבחני תרגול ואתרים היכולים לעזור בפתרון המבחנים. 

יתר על כן, אל תלחץ מכמות החומר שיש לכסות. חלק את מפגשי הלימוד שלך לחלקים קטנים יותר וניתנים לניהול. זה יאפשר לך להתרכז בנושא אחד בכל פעם ולמנוע שחיקה. השתמש בטכניקות כמו טכניקת פומודורו, שבה אתה עובד במשך זמן מוגדר, לוקח הפסקות קצרות ואז חוזר על המחזור. שיטה זו יכולה לעזור לך לשמור על מיקוד ופרודוקטיביות לאורך מפגשי הלימוד שלך.

לבסוף, אל תשכח לדאוג לעצמך במהלך תקופת הלימודים שלך. ודא שאתה מקבל מספיק מנוחה, פעילות גופנית ואוכל טוב. הפסקות ואורח חיים מאוזן ישפרו בסופו של דבר את יכולות הריכוז והשימור שלך.

אז מה ההבדל בין מבחן אמי"ר למבחן אמיר"ם?

לשני המבחנים אותה מטרה. אותם תכנים מופיעים בהם, והם נבדלים רק בדבר אחד כיצד הם מוגשים. מבחן אמי"ר ניתן לגשת בארבעה מועדים בשנה ומועבר בצורה כתובה בעזרת דף ועפרון. מבחן אמיר"ם לעמות זאת הוא מבחן ממוחשב מקוון ומועבר במוסדות האקדמיים במספר רב של מועדים.

הצלחה במבחן אמיר"ם היא כרטיס כניסה להמשך המסע האקדמי שלך. זה דורש מסירות, תכנון אסטרטגי והרגלי לימוד יעילים. על ידי הבנת מבנה המבחן, תרגול , התמקדות בניהול זמן, שימוש במשאבים זמינים ושמירה על חשיבה חיובית, תוכל להגדיל משמעותית את הסיכויים שלך לציון גבוה. זכרו, מאמץ עקבי הוא המפתח להצלחה.

 

שתפו בכל הכח!